Laserowe usuwanie naczynek i inne zabiegi IPL przeprowadzane są w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych i salonach spa. Kobiety zgłaszające się na zabiegi IPL powinny mieć ukończone 25 lat. Przeciwwskazaniem bezwzględnym do wykonania zabiegu jest epilepsja. W trakcie działania lasera IPL specjalna lampa wytwarza promieniowanie w całym zakresie światła widzialnego i części światła obejmującego podczerwień. Długość światła reguluje się pryzmatami nasuwanymi na końcówkę aparatu.
Zalety i wady zabiegów wykorzystujących IPL
Po zabiegu IPL skóra nie będzie miała od razu idealnego kolorytu. Zabiegi IPL fotoodmładzania skóry mogą spowodowań niewielkie jej zaczerwienienie, które utrzymuje się w pierwszej dobie. Jeżeli pacjentka decyduje się na usuwanie pigmentowych zmian, powinna być przygotowana na to, że początkowo owe zmiany przybiorą intensywny kolor. Jednak w ciągu dwóch tygodni przebarwienia skóry powinny zniknąć. Gojenie cery po zabiegu można przyspieszyć. W skórę należy wcierać preparaty z witaminą K lub arniką (wzmocni to ścianki naczyń krwionośnych).
Laser IPL wytwarza promieniowanie, które jednocześnie usuwa kilka problemów. Zabiegi IPL są bezpieczne i nieinwazyjne. Na zawsze umożliwiają pozbycie się problemu. Czy IPL ma jakieś wady? Niestety, tak. Laser IPL może być niebezpieczny dla oczu. Jeżeli pacjentka ma ciemną karnację, jest bardziej narażona na poparzenia i odbarwienia. Laser IPL pomaga w uzyskaniu młodo wyglądającej skóry, pozbawionej przebarwień, blizn, brodawek, trądziku i innych zmian skórnych. Zabiegi z wykorzystaniem lasera IPL powinno się wykonywać w specjalistycznych gabinetach dermatologii estetycznej. Tylko wtedy można mieć pewność, że zabieg będzie udany i nie skończy się nieprzewidzianymi rezultatami, niepożądanymi dla urody. Impulsy świetlne lasera wprawdzie nie są mocne, ale należy zachować szczególną ostrożność w przypadku skóry wrażliwej.