Liposukcja ultradźwiękowa nie nadaje się do znacznego zmniejszenia masy ciała pacjenta, nie jest również zabiegiem leczącym nadwagę. Zadaniem liposukcji ultradźwiękowej jest redukcja złogów tłuszczu oraz cellulitu, a celem wyszczuplenie ciała. Czym liposukcja ultradźwiękowa różni się od liposukcji tradycyjnej?
Liposukcja ultradźwiękowa to bardzo skuteczna, ale inwazyjna metoda wyszczuplania. Liposukcję wykonuje się w znieczuleniu, dlatego sam zabieg jest bezbolesny.
Liposukcja ultradźwiękowa pozwala na bezbolesne wyszczuplanie sylwetki. Dzięki liposukcji ultradźwiękami można usunąć tkankę tłuszczową ze wszystkich problematycznych obszarów ciała, w sposób dużo bardziej bezpieczny, precyzyjny, mało bolesny i z dużo krótszą rekonwalescencją niż dzieje się to w przypadku liposukcji tradycyjnej. – Co istotne to metoda i dla osób pragnących delikatnej redukcji tkanki tłuszczowej i dla tych, którzy muszą poddać się większemu zabiegowi.
Liposukcja ultradźwiękowa: jak to działa?
Liposukcja ultradźwiękowa to metoda opierająca się na używaniu energii ultradźwiękowej do dokładnego odseparowania tkanki tłuszczowej od tkanek okalających. – W przypadku tego zabiegu kluczem jest energia ultradźwięków. Znana od lat i wykorzystywana w medycynie, w końcu znalazła zastosowanie w walce z niechcianym tłuszczykiem. Nowa technika liposukcji jest wynikiem najnowszych badań nad ultradźwiękami. Przy tym zabiegu istotne jest, że energię ultradźwięków nakierowuje się bezpośrednio na tkankę tłuszczową, której chcemy się pozbyć. Jest to na tyle precyzyjne, że nie działa na otaczające tkanki i nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia tkanki łącznej, nerwów czy naczyń krwionośnych. Tym samym pacjent szybciej widzi efekt w postaci nowej sylwetki i wraca do normalnej aktywności życiowej. Liposukcja ultradźwiękowa jest obecnie najbardziej precyzyjną formą tego zabiegu.
Liposukcja ultradźwiękowa: przeciwwskazania
Przeciwwskazaniem do zabiegu liposukcji ultradźwiękowej są:
- ciąża i karmienie piersią,
- choroby przewlekłe narządów wewnętrznych,
- zmiany na skórze: wysypki, rany, blizny,
- słaba krzepliwość krwi,
- choroby nowotworowe,
- osteoporoza,
- nadciśnienie tętnicze,
- choroby endokrynologiczne,
- przyjmowanie leków hormonalnych.
Liposukcja ultradźwiękowa – czy zabieg jest bolesny?
Dawna metoda klasycznej liposukcji odeszła w zapomnienie. W sieci można zobaczyć filmiki z zabiegów, podczas których lekarz przeprowadzający zabieg rozmawia z przytomną, jedynie znieczuloną miejscowo pacjentką. Największe wrażenie robi fakt, że pacjentka podczas zabiegu się uśmiecha. Ta sama pacjentka po zabiegu wstaje o własnych siłach i zdecydowanie nie wygląda, jakby była poddawana torturom. Pokazują one dokładnie przebieg zabiegu, który zdecydowanie należy do bezkrwawych.